Wjechał wprost pod pociąg

Dwie osoby wylądowały w szpitalu po tym, jak jadący mazdą mieszkaniec gminy Izbica wjechał autem wprost pod pędzący po torach szynobus.

Do bardzo groźnego wypadku doszło w środę, 27 grudnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Małochwiej Mały (gmina Krasnystaw), po godz. 17. – Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki mazda, 23-letni mieszkaniec gminy Izbica, jadąc w kierunku drogi krajowej nr 17, nie zachował szczególnej ostrożności i wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Zamość – Lublin – informuje Jolanta Babicz, rzecznik prasowy krasnostawskiej policji.

W wyniku zdarzenia kierowca mazdy oraz 18-letnia pasażerka (mieszkanka gminy Kraśniczyn) trafili do szpitala. 23-latkowi nic poważnego się nie stało, nastolatka doznała jednak poważnego urazu głowy. Po zderzeniu z mazdą szynobus wlókł auto jeszcze ok. 100 metrów. – Motorniczy i kierowca byli trzeźwi. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia oraz apelujemy o zachowanie ostrożności za kierownicą, zwłaszcza na niestrzeżonych przejazdach kolejowych – podsumowuje Babicz. (k)