Wkrótce premiera wyjątkowego Mitsubishi

Już w kwietniu polski oddział Mitsubishi Motors planuje premierę nowego Eclipse Cross PHEV. Japoński SUV będzie pierwszym tego typu autem z napędem 4×4, który będzie mógł działać wyłącznie w trybie elektrycznym.

Nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – jedyny SUV coupe plug-in w tej klasie, który zadebiutuje w Polsce już pod koniec kwietnia bieżącego roku, wyróżnia awangardowa stylistyka, nawiązująca do japońskich korzeni i bogatej historii firmy. Całkowicie nowy tył, przód pojazdu i dynamiczny boczny profil podkreślają wysmakowane detale, takie, jak ultranowoczesny wzór lamp LED.

Eclipse Cross PHEV to samochód dla osób, które dbają o środowisko, indywidualistów, którzy pragną wyróżnić się w tłumie i poczuć wyjątkowy komfort podróżowania hybrydą plug-in. Nowe wnętrze z powiększonym bagażnikiem oferuje bogate wyposażenie dla wymagających klientów segmentu premium – na liście wyposażenia znajdują się m.in. tempomat adaptacyjny z radarem, BSW, RCTA, podgrzewana kierownica, head-up display, wyświetlacz SDA z interfejsami CarPlay i Android Auto oraz nawigacją TomTom, a także skórzana tapicerka i elektrycznie sterowane fotele.

Największym wyróżnikiem nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest unikatowy napęd 4×4 – elektryczny i hybrydowy z możliwością szybkiego ładowania – w 25 minut – prądem stałym do 80% pojemności baterii z publicznych ładowarek. Auto napędzają 2 silniki elektryczne umieszczone przy przedniej i tylnej osi.

Silnik spalinowy służy głównie do ładowania baterii oraz wsparcia napędu elektrycznego. Podobnie, jak samochody elektryczne, Eclipse Cross PHEV nie ma skrzyni biegów, lecz przekładnię jednobiegową, co gwarantuje płynne przyspieszanie bez szarpnięć wywoływanych zmianą przełożeń.

Warto przypomnieć, że technologia hybrydowa PHEV Mitsubishi jest najchętniej wybieraną w Europie i Polsce w 2020 roku, gdyż Outlander PHEV to najlepiej sprzedający się model typu plug-in. To jedyna tak dopracowana i sprawdzona technologia na rynku, która zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa ładowania baterii poprzez zastosowanie dodatkowego systemu chłodzenia.

Pojemna bateria pozwala na pokonanie do 45 km w zeroemisyjnym trybie elektrycznym EV. Pełen zasięg auta to około 600 kilometrów a koszt przejechania standardowych 100 km może zaś być nawet 3 krotnie niższy w porównaniu z wersją spalinową. Pokładowe gniazdo 220V o mocy 1500W pozwala zasilać urządzenia zewnętrzne, zmieniając pojazd w magazyn energii.

Z napędu 4×4 S-AWC można korzystać także w trybie EV i – inaczej, niż u konkurencji – napęd na 4 koła może działać bez włączonego silnika spalinowego. To innowacyjne rozwiązanie bezpośredniego napędu obu osi głównie przez silniki elektryczne, które oddają swój pełny moment obrotowy na koła bez zwłoki, zapewnia szybki start i bezpieczeństwo.

3 automatycznie wybierane tryby jazdy dopasowują zachowanie pojazdu do warunków na drodze. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest oferowane z 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package i 8 latami gwarancji (do 160 000 km) na baterię trakcyjną ładowaną z gniazdka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here