Włodawianin udawał prezydenta i ministra

Policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu 25-letniego mieszkańca Włodawy, który podając się w mediach społecznościowych za ministra zdrowia i prezydenta Lublina wyłudzał pieniądze, organizując fikcyjne zbiórki. Kombinator przyznał się do winy.

Jak ustalili policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Lublinie, oszust swoją działalność rozpoczął 30 styczna br. – Wtedy w Internecie podszywał się pod ministra zdrowia i ogłosił zbiórkę pieniędzy na szpital – mówi kom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie. – Później, działając w podobny sposób, założył fałszywy profil podszywając się pod prezydenta Lublina.

Oszusta ustalili i zatrzymali policjanci z KWP w Lublinie wspólnie z kolegami z Włodawy, gdzie 25-latek mieszka. W jego mieszkaniu zabezpieczony został telefon komórkowy, który posłużył do dokonania przestępstwa. Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która prowadzi śledztwo. Usłyszał zarzuty oszustwa, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Człowiek ten przyznał się do winy. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here