Włodawianka szuka trenera

Jak już informowaliśmy, Marek Drob, po ostatnim meczu sezonu 2018/2019 zrezygnował z funkcji trenera Włodawianki. Szkoleniowiec zostanie jednak w klubie i będzie pracował z juniorami, zastępując Stanisława Dąbka. Działacze włodawskiego klubu szukają następcy Droba, rozmawiali m.in. z Tomaszem Sąsiadkiem, trenerem Unii Rejowiec.


Włodawianka szuka trenera drużyny seniorów, bo Marek Drob po meczu z MKS Ryki ogłosił koniec swojej pracy z pierwszym zespołem. Przepracował z nim 10 lat, z czego aż osiem w czwartej lidze. Jednym z kandydatów na trenera pierwszego zespołu był Tomasz Sąsiadek, prowadzący od kilku sezonów Unię Rejowiec.

W rundzie wiosennej zakończonych rozgrywek jego drużyna wygrała aż dziewięć spotkań z rzędu, będąc rewelacją ligowych zmagań. Nic dziwnego, że działacze Włodawianki zwrócili uwagę na 34-letniego szkoleniowca, który w ostatnich miesiącach uzyskał również niezbędną do prowadzenia zespołu w IV lidze licencję trenerską UEFA A. Sąsiadek – jak sam mówi – chce jednak kontynuować swoją pracę w Rejowcu. Dodatkowo szkoli też grupy dziecięce w UKS Niedźwiadek Chełm.

Przed działaczami Włodawianki niełatwe zadanie, bo nowy trener będzie musiał przede wszystkim poradzić sobie z problemem, z którym włodawski klub boryka się niemal każdego sezonu. Chodzi o frekwencję na treningach i kadrę. Nieraz bywało, że Marek Drob jechał na mecz tylko z jedenastoma graczami i rezerwowym bramkarzem. Przeciwko Lubliniance w polu z konieczności musiał wystąpić Daniel Polak. Mecz zakończył się sromotną porażką Włodawianki 0:9.

Co również istotne, Marek Drob nie bał się wprowadzać młodych zawodników do pierwszej drużyny. Niekiedy nie miał wyjścia, bo brakowało seniorów. Zaowocowało to piątym miejscem na koniec sezonu w klasyfikacji Pro Junior System. Zwyciężyły bezapelacyjnie rezerwy Górnika Łęczna, drugie miejsce zajął MKS Ryki, zaś trzecia była Huczwa Tyszowce. Czwarte miejsce przypadło Orlętom Łuków. Ponieważ MKS Ryki i Huczwa spadły do ligi okręgowej, zgodnie z regulaminem nie otrzymają obiecanych przed sezonem nagród. Dzięki temu Włodawianka otrzyma z Polskiego Związku Piłki Nożnej dotację w wysokości 20 tys. zł. Te pieniądze na pewno przydadzą się klubowi w nowym sezonie.

Zdecydowanie gorzej w Pro Junior System punktowały trzy inne zespołu z okręgu chełmskiego. Start Krasnystaw zajął ostatnie miejsce, Kłos Gmina Chełm był przedostatni, a Victoria Żmudź – czwarta od końca. (r)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here