Woda droższa o 10 procent

Mieszkańcy gminy Krasnystaw zapłacą 10 procent więcej za zużywaną wodę, wzrośnie też tzw. opłata abonamentowa. Nowe taryfy zatwierdził właśnie dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie.

W ubiegłym tygodniu Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Zakręcia poinformowało o zatwierdzeniu przez dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie nowych taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę (zmiana obowiązuje od 22 października br.). Dotyczą one mieszkańców gminy Krasnystaw, a także miejscowości Stójło w gminie Siennica Różana. Nowa cena wody to 3,37 zł za metr sześcienny, a wysokość opłaty abonamentowej to 2,20 zł (od odbiorcy za miesiąc). Taryfa została zatwierdzona na okres 3 lat.

– To podwyżka o 10 procent w stosunku do obowiązujących od trzech lat stawek – mówi Krzysztof Gałan, sekretarz gminy Krasnystaw. – Do podanych opłat należy doliczyć podatek VAT w wysokości 8 procent – dodaje. O podwyżkę do RZGW w Lublinie wnioskowało Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zakręciu. Zmiana wynika m.in. z rosnących cen energii. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here