Woda nie nadaje się do picia

Od poniedziałku, 21 listopada, wodociąg w Łopienniku Dolnym Kol., który zaopatruje w wodę ponad 1 600 mieszkańców, jest zanieczyszczony. Woda nadaje się jedynie do spłukiwania toalet. To nie pierwsza tego typu sytuacja dotycząca tej sieci. Miesiąc temu woda również nie nadawała się do picia.

Krasnostawski sanepid pobrał do badań próbki wody z wodociągu gminnego w Łopienniku Dolnym Kol. Badania potwierdziły zanieczyszczenie w sieci. Od poniedziałku 21 listopada woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Można nią wyłącznie spłukiwać toalety.
Z gminnej sieci wodociągowej w Łopienniku Dolnym Kol. Korzysta ponad 1 600 mieszkańców z miejscowości: Łopiennik Górny, Łopiennik Dolny, Łopiennik Dolny Kolonia, Łopiennik Podleśny, Dobryniów, Dobryniów Kolonia, Łopiennik Nadrzeczny – nr od 1 do 60, nr 91, nr 92, nr 96 i nr od 99 do 125, a także z wsi Dziecinin w gm. Fajsławice.

Mieszkańcy są zaopatrywani w wodę do spożycia butelkowaną, którą zapewnia samorząd. Niespełna miesiąc temu sanepid, badając próbki wody z tego samego wodociągu, stwierdził zanieczyszczenie. Na początku listopada pozytywny wynik dało również badanie próbek wody pobranej z wodociągu w Majdanie Krzywskim. (s)