Woda skażona w sześciu miejscowościach

W wodociągu w Gliniskach i Olszance sanepid wykrył bakterie z grupy coli. W efekcie woda w jednej miejscowości w ogóle nie nadaje się do spożycia, a w pięciu innych tylko po przegotowaniu.

17 listopada krasnostawski sanepid pobrał próbki wody z przepompowni w miejscowości Gliniska oraz ze sklepu GS w Olszance. Okazało się, że bakterie z grupy coli wykryto i tu, i tu, ale w Gliniskach w dużo większym natężeniu.

– W efekcie woda w Gliniskach w ogóle nie nadaje się do spożycia przez ludzi – poinformował Artur Sawa, wójt gminy Łopiennik Górny. Woda do spożycia dostarczana jest w pojemnikach 5-litrowych, dodatkowo raz dziennie samochód z wodą dostarczy wodę na cele bytowe – dodaje. Z komunikatu wydanego przez sanepid wynika, że woda w Gliniskach nadaje się jedynie do spłukiwania toalet.

W nieco lepszej sytuacji są mieszkańcy Majdanu Krzywskiego, Krzywego, Nowin i Olszanki w gminie Łopiennik oraz miejscowości Baginy w gminie Gorzków, korzystający z tego samego ujęcia wody. – Tutaj nadaje się do spożycia przez ludzi, ale po przegotowaniu – podkreśla Sawa. Komunikaty sanepidu obowiązują do odwołania. – Trwają prace na wodociągu w związku z czym może nastąpić spadek lub wzrost ciśnienia na sieci w poszczególnych miejscowościach – podsumowuje wójt. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here