Woda warunkowa

Prawie 4 tysiące mieszkańców gminy Siennica Różna od środy ma utrudniony dostęp do wody pitnej. Sanepid stwierdził tzw. warunkową jej przydatność do spożycia.

14 grudnia specjaliści z krasnostawskiego sanepidu przeprowadzili badanie wodociągu w Kozieńcu, który zaopatruje w wodę 3875 mieszkańców z jedenastu miejscowości w gminie Siennica Różana: Boruń, Kozieniec, Maciejów, Rudka, Siennica Królewska Duża, Siennica Królewska Mała, Siennica Różana, Wierzchowiny, Wola Siennicka, Zagroda, Żdżanne. Okazało się, że w wodzie stwierdzono przekroczenie „dopuszczalnej wartości parametru mikrobiologicznego bakterii grupy coli, w związku z czym stwierdzono warunkową jej przydatność spożycia.

– Wodę przeznaczoną do spożycia i przegotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat dwóch oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością należy gotować minimum dwie minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia – czytamy w komunikacie wydanym przez Justynę Staszewską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here