Wodne szaleństwa dopiero w lipcu

– Aqua Lublin działa od dwóch tygodni, podobnie Park Wodny w Chełmie, a nasz Park Avia ciągle jest zamknięty – narzekają coraz głośniej mieszkańcy Świdnika, dopytując kiedy wreszcie będą mogli korzystać z wyczekiwanego tyle czasu obiektu. Miasto zapowiada, że datę uruchomienia basenów poznamy najpewniej w tym tygodniu. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to początek lipca.


Od 6 czerwca, po trzymiesięcznym zamrożeniu wywołanym koronawirusem, swoją działalność wznowiły baseny, siłownie i kluby fitness. Ale kompleks rekreacyjno-sportowy Park Avia w Świdniku ciągle pozostaje zamknięty. Niektórzy mieszkańcy miasta nie kryją, że z niecierpliwością oczekują na jego otwarcie.

– Kiedy już otworzą baseny i pogoda będzie dobra, z chęcią wybiorę się tam z dziećmi. Widziałem zdjęcia i filmy w internecie, i ta część zewnętrza wygląda naprawdę ciekawie. Moje dzieci na pewno będę miały frajdę – mówi pan Tomasz ze Świdnika. – Ciągle mnie dopytują kiedy?

Jak tłumaczyły władze miasta, choć baseny ponownie zostały napełnione wodą (były napełnione na planowane na 1 kwietnia wielkie otwarcie, do którego nie doszło z powodu epidemii i woda została spuszczona) i technicznie są gotowe, nie można ich było otworzyć już 6 czerwca, bo należało jeszcze przeprowadzić kilka kosmetycznych zmian i co najważniejsze przeprowadzić badania wody. Wniosek w tej sprawie miał zostać złożony do sanepidu 8 czerwca.

Jak informuje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju, próbki zostały przekazane do badań. Ich wyniki powinny być znane w tym tygodniu. Jeśli będą dobre, również w tym tygodniu ogłoszona ma zostać konkretna data otwarcia basenów. Najpewniej będzie to początek lipca. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here