Wodnik wspiera Ukraińców

W poniedziałek (4 kwietnia) koło wędkarskie Wodnik przekazało około 40 kompletów kombinezonów oraz płaszczy przeciwdeszczowch Op1 dla żołnierzy z Ukrainy. Zbiórkę zorganizował prezes koła Sebastian Radzikowski.

Sprzęt już kolejnego dnia trafił do ukraińskich żołnierzy walczących z rosyjskim najeźdźcą. To druga zbiórka zorganizowana przez członków tego koła mająca na celu wsparcie naszych sąsiadów zza Buga. W pierwszych dniach wojny zbierali oni żywność i inne produkty niezbędne dla uchodźców.

Trout Area coraz bardziej popularne

Emocje, dużo łowionych ryb i sportowa rywalizacja – to wszystko gwarantują zawody Trout Area, czyli w łowieniu pstrągów w zazwyczaj bardzo małych zbiornikach. Ta dyscyplina wędkarstwa rodem z Japonii zdobywa coraz większą popularność również w okręgu chełmskim. Jedne z pierwszych zawodów w tej dyscyplinie odbyły się przed kilku laty na wyrobisku w Pawłowie koło Rejowca. Dzisiaj w ten sposób łowi już wielu wędkarzy. Metoda ta wymusza na zawodnikach stosowanie odpowiedniego sprzętu i przynęt. Największy ich wybór oferuje chełmska manufaktura Pracownia Mandula, w której można się zaopatrzyć nie tylko we wszelkiej maści blaszki, gumki czy cykady, ale też w akcesoria. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here