Wody z Krynicy skażona

W wodociągu w Krynicy (gmina Krasnystaw) służby sanitarne wykryły bakterie coli. Mieszkańcy pięciu wsi zostali odcięci od wody pitnej.


1 lipca Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Krasnymstawie otrzymał raport zbiorczy z badań wody pitnej pobranej dwa dni wcześniej z wodociągu w Krynicy, a także kilku punktów jej poboru, m.in. z prywatnego domu w Bzitem, domu w Krynicy, a także z jednej ze studni w Krynicy. Niestety, okazało się, że wszędzie wykryto przekroczenie dopuszczalnych norm obecności bakterii z grupy coli.

– Stanowi to naruszenie wymagań higienicznych i zdrowotnych oraz jest sprzeczne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami -czytamy w decyzji wydanej przez Monikę Brzyszko, powiatową inspektor sanitarną w Krasnymstawie. Dalej inspektor stwierdza całkowity brak przydatności wody z wodociągu w Krynicy do spożycia przez ludzi. Gmina szybko zareagowała na zaistniała sytuację.

– Urząd gminy w Krasnymstawie informuje, iż w związku z komunikatem w sprawie braku przydatności wody do spożycia z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Krynica, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bzitem od 1 lipca od godziny 17.00 rozwiezie wodę na cele bytowe dla miejscowości Bzite, Józefów, Krynica, Czarnoziem i Krupe. Godziny rozwożenia wody w pozostałych dniach zostaną ustalone z poszczególnymi sołtysami – czytamy. Przez cały weekend trwało oczyszczanie wodociągu. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here