Wojsławice w stolicy

Wójt Wojsławic z grupą mieszkańców, chórem i zespołami ludowymi wybiera się do Warszawy, by promować gminę.

 

Gmina Wojsławice weźmie udział w ogólnopolskiej wystawie plenerowej „Podróż w kolorze. Polska. Lubelskie Naj…”, która odbędzie się w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, przed Pałacem Prezydenckim. Ma ona na celu prezentację ciekawych miejsc i ciekawostek turystycznych, geograficznych, historycznych oraz kulturalnych na fotografiach z opisem tych miejsc.
– Dostaliśmy propozycję i uznaliśmy, że trzeba z niej skorzystać – mówi Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice. – Udział w wystawie potraktujemy jako świetną promocję naszej gminy.
Otwarcie wystawy nastąpi w najbliższą sobotę 8 października w samo południe. Podczas niej gmina Wojsławice zaprezentuje na żywo swój dorobek kulturalny i kulinarny. Wystąpią popularne zespoły: „Czerwona Jarzębina” z Rozięcina, „Mada Bis” oraz chór „Wojsławianie”. Z kolei lokalne smakołyki będą serwowały gospodarstwa agroturystyczne, stowarzyszenia i osoby prywatne. – Warszawiacy, turyści odwiedzający tego dnia stolicę na naszym stoisku będą mogli skosztować koziego sera z gospodarstwa „Kozi Raj”, wyrobów z miodu z gospodarstwa „Agro Pszczoła” z Wojsławic, placków na sodzie i majdańskich pierogów z gospodarstwa „Ćmilówka” z Majdanu Ostrowskiego, słodkich ciasteczek z „Domu pod lipami” w Czarnołozach, czy też swojskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, przygotowanym przez stowarzyszenie z Rozięcina. Nie zabraknie tez pieczonych mięs, nalewek, konfitur – wylicza Henryk Gołębiowski. – Po cichu liczę, że nasza obecność w stolicy i promowanie tego, co mamy najlepsze, skusi mieszkańców Warszawy do odwiedzenia urokliwych terenów gminy Wojsławice. Może zabrzmi to nieskromnie, ale posiadany przez naszą gminę potencjał turystyczny wyróżnia nas na tle innych samorządów z województwa lubelskiego.
Gmina Wojsławice jest jedyną z naszego regionu, która będzie promowała się w Warszawie. (ps)