Wojsławicka okrojona

Nie będzie przebudowy parkingu przy dawnych zakładach obuwia, ani drogi w kierunku lasu „Borek”. Lada dzień Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie ogłosi drugi przetarg na modernizację ulicy Wojsławickiej, ale w okrojonym zakresie. W budżecie miasta na inwestycję zaplanowano 5 mln zł.

Pierwszy przetarg na przebudowę ul. Wojsławickiej, wraz z budową ronda przy zbiegu z al. 3 Maja i ul. Mościckiego, został unieważniony ze względu na bardzo wysokie ceny podyktowane przez firmy, które zdecydowały się złożyć swoje oferty. W tegorocznym budżecie miasta na inwestycję zaplanowano 5 mln zł. W tym też jest pomoc finansowa, jaką zadeklarowały gmina Chełm i starostwo powiatowe w Chełmie. O kolejne 3 mln zł miasto ubiegało się w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Chełmski wniosek znalazł się na odległych miejscach listy rezerwowej z miernymi szansami na dofinansowanie i mało prawdopodobne jest, że powstałe po przetargach na inne zadania oszczędności będą na tyle duże, że pieniędzy wystarczy na dofinansowanie chełmskiego projektu.
Po unieważnieniu przetargu prezydent Agata Fisz zdecydowała o zmniejszeniu zakresu prac przy ul. Wojsławickiej. Na pewno nie będzie przebudowy parkingu przy dawnych zakładach obuwia. Miasto zrezygnowało również z modernizacji odcinka drogi od al. 3 Maja w kierunku lasu Borek.
– Zostaje natomiast druga nitka al. 3 Maja, od wjazdu do Kauflandu aż do samego skrzyżowania – wyjaśnia Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Wybudujemy również rondo przy zbiegu al. 3 Maja oraz ulic Wojsławickiej i Mościckiego. Na odcinku Wojsławickiej, od al. I AWP aż do al. 3 Maja, zostanie wymieniona nawierzchnia asfaltowa. Będzie także nowy chodnik od ul. Wolności do wjazdu na teren Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Na początku maja br. ogłosimy przetarg – mówi K. Tomasik. (ptr)