Wójt dziękuje posłowi. Ale nie temu z Krasnegostawu

Na przełomie roku na stronie urzędu gminy Izbica pojawiło się podziękowanie, jakie wójt Jerzy Lewczuk skierował do posła Sławomira Zawiślaka z Zamościa. – Ciekawe dlaczego pan wójt nie podziękował posłance Teresie Hałas, która pochodzi przecież z gminy Izbica? – zastanawiają się mieszkańcy gminy.

Pod koniec 2020 r. na stronie internetowej urzędu gminy Izbica pojawiła się treść podziękowania, jakie wójt Jerzy Lewczuk skierował do posła Sławomira Zawiślaka z Zamościa: – Pańskie wsparcie przyczynia się do podniesienia skuteczności funkcjonowania i działania naszej Gminy – pisze Lewczuk. – Szczególnie doceniam Pana zaangażowanie, wrażliwość i otwartość na potrzeby mieszkańców Gminy Izbica.

Kieruję na Pana ręce bardzo ciepłe i serdeczne słowa podziękowania za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu dofinansowania na działanie: produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach „Czysta energia dla Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Izbicy”. Pragnę wyrazić także nadzieję na kontynuację współpracy przy okazji innych projektów, jednocześnie życząc pomyślności w życiu osobistym i dalszej satysfakcji z pełnionej zaszczytnej Misji poselskiej.

Czytelnicy z gminy Izbica szybko zwrócili nam uwagę na fakt, że wójt Lewczuk podziękował za współpracę jedynie posłowi Zawiślakowi, podobnego pisma nie wystosował do poseł mającej swoje korzenie w gminie Izbica, czyli Teresy Hałas. – Czyżby nie miał jej za co dziękować? – zastanawiają się mieszkańcy gminy.

– Uprzejmie informuję Pana Redaktora, iż z całym szacunkiem dla Pana osoby, lecz stawia mnie Pan w trudnej sytuacji – komentuje sprawę wójt Lewczuk. – W moim mniemaniu nie mogę w mediach dokonywać ocen pracy posłów polskiego parlamentu. Moje doświadczenie życiowe, jak i wartości wyniesione z domu rodzinnego, a tym bardziej piastowane stanowisko wójta, nakazują mi zawsze z szacunkiem odnosić się do mandatu nie tylko posła ale i senatora, jak również mandatów radnych.

Niewątpliwie należy mieć na uwadze, iż Pani Poseł Teresa Hałas pełni funkcję posła II kadencję, a Pan Poseł Sławomir Zawiślak pełni tę funkcję już VI kadencję. Według mojego skromnego zdania to mieszkańcy mogą oceniać osiągnięcia i porównywać pracę polityków. Reasumując, współpraca zarówno z Panem Posłem Zawiślakiem, jak z Panią Poseł Teresą Hałas układa się dobrze. A na marginesie pragnę zauważyć, że zarówno Pani Teresa Hałas, jak i Pan Sławomir Zawiślak mają jako posłowie swoich sympatyków wśród mieszkańców Gminy Izbica – odpisał nam wójt Lewczuk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here