Wójt na Ukrainie

Wójt Roman Kandziora wraz nauczycielami i uczniami z Zespołu Szkół w Strachosławiu gościł w jednej ze szkół w gminie Połapy na Ukrainie. Delegacja uczestniczyła w ukraińskich uroczystościach zakończenia roku szkolnego.

Roman Kandziora, wójt gminy Kamień; Alicja Nafalska, dyrektor Zespołu Szkół w Strachosławiu wraz z nauczycielami – Izabelą Głowacką – Dżaman i Dariuszem Stockim oraz piętnaściorgiem uczniów uczestniczyli w zakończeniu roku szkolnego w Gminie Połapy na Ukrainie. Podczas uroczystości na scenie wystąpiły harcerki Magdalena Ragus i Karolina Skibińska ze Strachosławia. Ich występ nagrodzono gromkimi brawami. Polscy uczniowie wymienili się z rówieśnikami z Połap własnoręcznie wykonanymi upominkami. Przywieźli też ze sobą ozdobne krzewy, które zasadzili z kolegami z Ukrainy na dziedzińcu przed szkołą w Połapach. Drzewka stworzyły „Symboliczną Aleję Przyjaźni Gminy Połapy z Gminą Kamień”. Rozegrano też towarzyskie mecze w koszykówce i piłce siatkowej.

Reprezentanci Strachosławia w obu dyscyplinach zwyciężyli rówieśników z Ukrainy. Dwa dni później goście z Ukrainy wzięli udział w imprezie z okazji „X Gminnego Dnia Rodziny” w Czerniejowie.
– Z gminą Połapy na Ukrainie współpracujemy od kilku lat – mówi wójt Kandziora. – Przedstawiciele tej gminy uczestniczą w wielu naszych uroczystościach, uświetniając je swoimi występami. Będziemy ich u siebie gościli, m.in. podczas turnieju „Między nami sąsiadami” 3 lipca. (mo)