Wójt odetchnął z ulgą

Marek Kasprzak, wójt gminy Gorzków, który przed rokiem nie dostał wotum zaufania od rady gminy, już nie musi obawiać się o piastowane stanowisko. Tym razem radni nie mieli wątpliwości i udzielili mu zarówno absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku, jak i wotum zaufania.

Przed rokiem rada gminy Gorzków nie udzieliła wójtowi Markowi Kasprzakowi wotum zaufania. Radni tłumaczyli, że większość z nich tylko przez jeden miesiąc 2018 roku piastowała swoje funkcje i dlatego nie mogła obiektywnie ocenić pracy wójta gminy. Zapewnili natomiast, że będą bacznie przyglądać się działaniom Marka Kasprzaka, by w kolejnym roku dokonać rzetelnej oceny jego pracy. Wójt natomiast dostał absolutorium za wykonany w 2018 roku budżet.

Marek Kasprzak doskonale zdawał sobie sprawę, że brak kolejnego wotum zaufania od rady gminy może skutkować rozpoczęciem całej procedury związanej ze zwołaniem referendum w sprawie odwołania wójta gminy. Na ostatniej sesji rada gminy podjęła jednak uchwałę o udzieleniu wójtowi wotum zaufania i absolutorium za 2019 r. Na tak głosowało dwunastu radnych, czyli wszyscy, którzy brali udział w posiedzeniu. Marek Kasprzak mógł odetchnąć z ulgą. Nie musi obawiać się, że utraci piastowane stanowisko.

– Nie ukrywam, że w obecnej kadencji większość radnych nie poszłaby za mną w ogień, tak jak poprzednich latach – mówi Marek Kasprzak, wójt gminy Gorzków. – Ale tak zadecydowali mieszkańcy podczas wyborów samorządowych. Staram się jednak jak najlepiej wywiązywać ze swoich obowiązków. Realizujemy inwestycje na miarę naszych możliwości finansowych. Budujemy drogi, modernizujemy świetlice wiejskie.

W ubiegłym roku gmina Gorzków za unijne fundusze zmodernizowała oczyszczalnię ścieków. – Udało się też wykonać asfaltową drogę z Wielkopola do Widniówki. Z własnych pieniędzy przebudowaliśmy centrum miejscowości Gorzków. Z kolei z powiatem krasnostawskim wyremontowaliśmy ponad 1 200 metrów drogi w kierunku Orchowca. Powstała też piękna świetlica wiejska w Bobrowym, bardzo dobrze wyposażona. Obiekt służy wszystkim mieszkańcom, zwłaszcza nowo utworzonemu Kołu Gospodyń Wiejskich, które działa bardzo prężnie – mówi Marek Kasprzak.

Gmina Gorzków ma też ambitne plany na bieżący rok i najbliższe lata. – Chcemy zmodernizować cztery kolejne świetlice wiejskie. Mam tu na myśli Antoniówkę, Piaski Szlacheckie, Borsuk i Gorzków Wieś. Jeszcze w tym roku wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich zamierzamy wybudować około 300 metrów chodnika w miejscowości Góry, czyli od mostu w kierunku Chorupnika.

Na 2022 rok wspólnie z powiatem krasnostawskim planujemy przebudowę odcinka drogi powiatowej z Chorupnika do Rudnika. Gmina Gorzków dołożyłaby połowę udziału własnego na odcinek znajdujący się na naszym terenie. Z kolei w przyszłym roku myślimy o przebudowie drogi z Chorupnika w kierunku Izbicy. Chodzi tu o ponad kilometrowy odcinek. Ta inwestycja byłaby realizowana również wspólnie z powiatem krasnostawskim – wymienia wójt Kasprzak. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here