Wójt szuka skarbnika

Gmina Sawin będzie miała czwartego w obecnej kadencji skarbnika. W ostatnich dniach z funkcji tej zrezygnowała Agnieszka Nowosad.

Gdy w grudniu 2014 roku Dariusz Ćwir obejmował stery w gminie Sawin, stanowisko skarbnika piastowała Maria Błaszczuk. Z góry wiadomo było, że jej dni są policzone. Związani z byłym wójtem gminy Andrzejem Mazurem długo jednak nie chcieli jej odwołać z funkcji. Ostatecznie do zmiany skarbnika doszło w czerwcu 2015 roku. Miejsce Błaszczuk zajęła Marzena Emerla-Koneczna. Po trzech miesiącach zrezygnowała jednak z pracy i w październiku tego samego roku rada gminy na wniosek wójta Ćwira na stanowisko skarbnika powołała Agnieszkę Nowosad.
W ubiegłym tygodniu skarbnik gminy Sawin niespodziewanie złożyła rezygnację z pełnionej funkcji, którą wójt Dariusz Ćwir przyjął. – Żeby wszystko było zgodne z prawem, potrzebna jest jeszcze uchwała rady gminy o odwołaniu skarbnika – mówi wójt. – Sesja najprawdopodobniej odbędzie się na początku drugiej połowy maja. Pani Nowosad swoją rezygnację ze stanowiska tłumaczy złym stanem zdrowia. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim.
Wójt Dariusz Ćwir poszukuje kandydata na skarbnika, czwartego w tej kadencji. – Wstępne rozmowy z potencjalnymi kandydatami już zostały przeprowadzone, mam nadzieję, że na najbliższej sesji rady gminy będę mógł przedstawić nowego skarbnika gminy – zaznacza wójt.
W Sawinie po cichu mówi się też, że z funkcji zastępcy wójta gminy zamierza zrezygnować Andrzej Czerwiński… (ps)