Wójt z pasją

Wójt Kandziora pokochał jazdę rowerem. Organizuje wyprawy rowerowe, zarażając swoją pasją współpracowników i mieszkańców gminy Kamień.

W sobotni poranek (16 lipca) 25-osobowa grupa mieszkańców gminy Kamień na czele z wójtem Romanem Kandziorą wyruszyła szynobusem z Chełma do Orchówka. W tym czasie Zbigniew Czerwonka, przewodniczący Rady Gminy Kamień wiózł samochodem rowery uczestników wyprawy. Oprócz wójta Kandziory uczestniczyli w niej także inni pracownicy Urzędu Gminy Kamień m.in.: skarbnik Irena Jagiełło oraz Andrzej Krycki, Grzegorz Mysiak, a także sołtysi i gimnazjaliści. Cykliści z Kamienia dotarli na przystanek końcowy szynobusu, gdzie przesiedli się na rowery. Z Orchówka pojechali nad Jezioro Białe, następnie do Sobiboru i Woli Uhruskiej. Pomysłodawcą wyprawy był wójt Kandziora, który zaraził się rowerowym bakcylem podczas I Rowerowego Rajdu Gwiaździstego „Malowniczy Wschód”, zorganizowanego kilka tygodni wcześniej w powiecie chełmskim. Specjalnie na tę okazję kupił rower. Wójt Kandziora chwali sobie taki sposób na integrację ze współpracownikami i mieszkańcami gminy Kamień.
– Jechaliśmy „Nadbużanką” do Chełma, pokonaliśmy w sumie 72 km i było super – mówi wójt Kandziora. – Trasa trochę długa, ale daliśmy radę. Pogoda dopisała. Już planujemy kolejną wycieczkę. (mo)