Wójtowie przyjadą do Krasnegostawu

W poniedziałek, 11 października, w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbędzie się konwent wójtów gmin powiatu krasnostawskiego. Głównym tematem będzie omówienie strategii rozwoju powiatu. Starostwo jeszcze w październiku br. zamierza ją uchwalić.

Pandemia koronawirusa władzom starostwa powiatowego w Krasnymstawie nie straszna. Andrzej Leńczuk, starosta powiatu, na poniedziałek 11 października zwołał konwent wójtów gmin krasnostawskich. – Mamy opracowaną strategię rozwoju powiatu i chcemy ją przedstawić wójtom – opowiada starosta. – Przygotowując ją staraliśmy się wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich gmin.

Zarząd powiatu zamierza uchwalić strategię jeszcze w październiku. Pierwsze dyskusje odbyły się podczas wrześniowych komisji rady powiatu. W miniony poniedziałek 4 bm. rozpoczęły się konsultacje. Do zgłaszania swoich uwag powiat zaprasza mieszkańców, samorządy, partnerów społecznych i gospodarczych oraz wszystkich zainteresowanych. W związku z sytuacją epidemiczną oraz w trosce o zdrowie mieszkańców powiatu, konsultacje projektu strategii odbywać się będą drogą elektroniczną. – Jakie działania należy podjąć wobec wyzwań społecznych, gospodarczych i środowiskowych, przed którymi stoi powiat krasnostawski? Co należy zrobić, aby przestrzeń powiatu była nie tylko atrakcyjnym terenem do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej, ale jednocześnie obszarem o wysokiej jakości życia, w którym można realizować różnorodne potrzeby społeczne i zawodowe? W odpowiedzi na te pytania oraz zdefiniowaniu celów rozwoju pomoże nam strategia rozwoju powiatu krasnostawskiego – zauważa Andrzej Leńczuk, starosta krasnostawski.

Każdy, kto chce wziąć w nich udział, swoje uczestnictwo musi zgłosić na specjalnych formularzach, dostępnych na stronie internetowej starostwa powiatowego w Krasnymstawie. Tam też znajduje się projekt strategii rozwoju powiatu. Formularz należy odesłać na adres: konsultacje.powiat@rcklubelskie.pl do 18 października.

Radni strategią rozwoju powiatu krasnostawskiego na dobre zajmą się na najbliższej sesji. Oprócz tego tematu starosta zamierza zapoznać wójtów z sytuacją związaną z Covid-19 w powiecie krasnostawskim. – Chcemy też poinformować o przygotowaniach szpitala powiatowego na przyjęcie pacjentów chorych na koronawirusa – podkreśla Leńczuk.

Konwent wójtów odbędzie się w poniedziałek 11 października o 10.00 w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here