Wolontariusze dobroci

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszykują wolontariuszy. Rekrutacja potrwa do 30 czerwca. Potrzeba prawie tysiąca liderów. To oni pierwsi docierają do potrzebujących rodzin i dzieci z trudnościami w nauce.


– Wielu osobom wydaje się, że to darmowa praca za świstek papieru. Nic bardziej mylnego. Wybierając przemyślany projekt, wiesz czego możesz się nauczyć. W tym projekcie uczysz się naprawdę mnóstwa rzeczy. O wielu z nich nawet byś nie pomyślał, że nauczysz się tego akurat w roli wolontariusza – mówi Karolina, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

– Wolontariat w dobrze zorganizowanym projekcie daje wiele nieoczywistych umiejętności oraz możliwości zdobycia wartościowego doświadczenia przydatnego na rynku pracy. Nabyte umiejętności można śmiało wpisać w CV – dodaje Maria Lewaniak, specjalista ds. obsługi mediów Stowarzyszenia „Wiosna”, organizatora obu akcji.

Wolontariat to również szansa na poznanie nowych ludzi i wejście w nieznane nam środowiska. To dzięki wolontariuszom, którzy łączą potrzebujących z darczyńcami, osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą liczyć na tak niezbędne rzeczy, jak np. nowe łóżko, pierwszy od lat piecyk do łazienki, czy niezbędną chemię domową. – Liderzy Paczki i Akademii stają się prawdziwymi project managerami – z pełnym wachlarzem swobody działania, ale i odpowiedzialności. To od wyników ich pracy zależy, jak wiele potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc – dodaje Maria Lewaniak. W województwie lubelskim poszukiwani są liderzy, którzy stworzą rejony na terenach poszczególnych gmin. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie: www.superw.pl do 30 czerwca.