„WOMANiTy”  na Święto Kobiet

To wydarzenie organizowane przez Fundację Rozwoju Kultury ArtBiz z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. 7 marca 2020 r. o godz. 19 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) wystąpi Anna Michałowska-Kotynia z zespołem.


Artystka znana jest już lubelskiej publiczności z takich koncertów, jak „Pod dachami Paryża” czy „James Bond symfonicznie”.

Recital WOMANiTy stanowi muzyczną podróż kobiety z bogactwem emocji, przeżyć i doświadczeń. To wędrówka przez klimaty utkane brzmieniem jazzu i soulu. Słowa piosenek – bardzo kobiece, dotykają spraw najistotniejszych, prowadzą słuchacza od marzeń dzieciństwa po dojrzałą refleksję.

Annę Michałowską wyróżnia charakterystyczny tembr głosu oraz silna ekspresja interpretacyjna. Barwa głosu uwzględnia wszystkie odcienie współczesnej wokalistyki jazzowej. O jej śpiewaniu można powiedzieć|: ma w sobie pasję i potrafi przekazać ją głosem.

Usłyszymy głównie piosenki z autorskiej płyty Anny „Snów pejzaże”: „Pomimo wszystko”, „Mów do mnie”, „Amelia”, „Bezimienni” – w nowych aranżacjach. Pojawią się również covery utworów interpretowanych przez kobiety, które wywarły i wywierają na artystce ogromne wrażenie. Ich muzyka jest bajeczna, a teksty niezwykle mądre i niosące przesłanie. Te kobiety to m.in. Dianne Reeves, Barbra Streisand, Lizz Wright…

Bohaterka wieczoru jest

…absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005) i Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014).

Anna Michałowska od blisko 20 lat bierze udział m.in. w licznych festiwalach jazzowych. To laureatka Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej (2009).

W czerwcu 2017 wyszła jej debiutancka płyta „Snów pejzaże”. Album zawiera jej kompozycje napisane wraz mężem (gitarzysta Jakub Kotynia) do tekstów znanych poetów.

W 2013 roku Włodek Pawlik (zdobywca nagrody Grammy) zaprosił ją do słynnego projektu „Wieczorem” – spektaklu Teatru Starego w Lublinie, który łączy poezję Józefa Czechowicza i kompozycje Pawlika. W 2014 roku brała udział w nagraniu płyty „Przy tobie” z autorskimi piosenkami, jazz-kontrabasisty Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka.

– Zapraszam na popis Ani Michałowskiej. Jej recital to opowieść pięknej, zdolnej kobiety o zjawisku kobiecości… Będzie bardzo nastrojowo, ale i energetycznie. Występ pełen emocji gwarantuje wyrazisty głos artystki, jej ekspresja sceniczna, umiejętności aktorskie, wyrafinowany gust muzyczny – zapewnia Krzysztof Kutarski – organizator koncertu z ramienia ArtBiz. – Swój śpiew łączy z fascynacją życiem, z opowieścią o bliskich ludziach i miejscach – w szczególności z ukochanym przez Annę Lublinem.

Wokalistce towarzyszy duo muzyczne Michał Iwanek – instrumenty klawiszowe i Maciej Dziedzic – perkusja.

Bilety w cenie 35-40 zł są do nabycia przez: PanBilet: https://www.panbilet.pl/wydarzenia/Lublinhttps://www.panbilet.pl/wydarzenia/Lublin oraz KupBilecik: : https://www.kupbilecik.pl/imprezy/50094/Lublin

Rezerwacje miejsc u organizatora: e-mail: artbiz@artbiz.eu, tel. 572 229 519.

Marek Rybołowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here