Worek medali dziewcząt z Cementu-Gryf

Siedlce były organizatorem Krajowych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w zapasach kobiet. Na zapaśniczych matach rywalizowały młodziczki, kadetki i grupa młodzieżowa. Po raz kolejny nie zawiodły reprezentantki Cementu-Gryfa Chełm, które do domu wróciły z gradem medali i pierwszym miejscem w klasyfikacji zespołowej.


Złoty medal w grupie młodzików zdobyła Wiktoria Kamela (SP Wierzbica). O jeden stopień niżej na podium z medalem ze srebrnego kruszcu stanęły: Joanna Sawicz (SP Ruda-Huta), Oliwia Ożarowska (SP nr 3 Chełm), Nikola Skórska (SP 1 Chełm) i Monika Dadas (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie).

W grupie kadetów pierwsze miejsca zajęły Katarzyna Jargieła (ZSEiM w Chełmie) i Daniela Tkachuk (ZSGiH Chełm). Drugie miejsce przypadło w udziale: Julii Pracz, Klaudii Karwowskiej (obie SP 5 Chełm) i Urszuli Piotrowskiej (IV LO Chełm). Na trzecim miejscu zawody ukończyła Małgorzata Małek (ZSEiM w Chełmie). Najlepiej w kategorii młodzieżowej spisała się Alicja Piersa (Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie), która wywalczyła złoty medal.

Na drugiej pozycji została sklasyfikowana Wioleta Giers (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie), a tuż za nią na trzecim stopniu podium uplasowała się Joanna Barabas (ZSEiM w Chełmie).W klasyfikacji zespołowej drużyna Cementu-Gryf Chełm zwyciężyła w grupie młodzieżowej i kadetkach, a w najmłodszej – młodziczkach zajęła drugie miejsce. Medalistki do zawodów przygotowali trenerzy: Dariusz Kucharski, Igor Lobas i Mirosław Czwaliński. (r)