Wpadka fałszywych policjantów

Policjanci ze Świdnika przy współpracy z kryminalnymi z KWP w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy metodą „na policjanta” próbowali okraść 79-letnią świdniczankę. Oszuści wpadli na gorącym uczynku i to dzięki czujności pracownika banku.


We wtorek, 20 marca, pracownik jednego z banków w Świdniku zaalarmował policję, że w placówce znajduje się kobieta, która chce wypłacić znaczną sumę pieniędzy. Starsza pani tłumaczyła, że są jej one potrzebne na remont mieszkania. Pracownik banku, drążąc temat, dowiedział się, że 79-latka otrzymała telefon od osoby podającej się za policjanta CBŚ, który nakazał jej wypłatę pieniędzy z konta, a następnie przekazania ich w umówionym miejscu.
– Pod nadzorem prawdziwych policjantów kobieta wykonywała polecenia oszustów i pozostawiła reklamówkę z imitacją gotówki w umówionym miejscu w Lublinie. Po pakunek przyszli 19- i 16-latek. Zostali zatrzymani podczas próby jego zabrania. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka, natomiast 19-latek do policyjnego aresztu – mówi mł. aps. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.
Obaj usłyszeli już zarzuty w sprawie. O dalszym losie 16-latka zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Starszemu grozi mu do 8 lat pobawienia wolności.
Policjanci przypominają: pomimo wielokrotnych nagłośnień oszustw metodą na tzw. „policjanta” czy „wnuczka” nadal zdarzają się przypadki prób ich popełniania.
– Prosimy o zachowanie ostrożności i przekazywanie szczególnie osobom starszym ostrzeżeń i algorytmów działania sprawców oraz propagowanie postaw, jak nie paść ofiarą tego typu przestępstw – mówi rzeczniczka świdnickiej policji. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here