Wpadł, gdy wyciągał sieci z rybami

We wtorek (8 grudnia) wieczorem włodawscy policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wspólnie z Państwową Strażą Rybacką z Lublina zatrzymali 42-latka z gminy Urszulin.

– Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, kiedy przypłynął do brzegu zbiornika wodnego w Wytycznie łodzią z pełnymi sieciami – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Funkcjonariusze ujawnili łącznie prawie 35 kilogramów ryb rożnych gatunków, które po przeprowadzonych oględzinach ponownie wpuścili do wody. Następnie stróże prawa przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, gdzie ujawnili ponad 40 sztuk różnych rybackich urządzeń połowowych typu: więcierze, sieci rybackie.

Policjanci zatrzymali 42-latka i umieścili w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawił mu już zarzut poławiania ryb przy użyciu narzędzi rybackich nie będąc do tego uprawnionym, do czego mężczyzna przyznał się. Funkcjonariusze zabezpieczyli też na poczet przyszłych kar pieniądze w kwocie 1000 złotych. Za nielegalny połów ryb zgodnie z Zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym grozi do 2 lat pozbawienia wolności – wylicza pani rzecznik. (bm)