Wpadła w rodzinnych stronach

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 27-latkę poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania. Kobietę trafiła do policyjnego aresztu, ale tylko „na chwilę”. Niebawem czeka ją ekstradycja do Austrii. Kobieta jest podejrzana o popełnienie ciężkich przestępstw.

Jakich? Policja póki co nie chce nic zdradzać, zasłaniając się dobrem sprawy.

W ubiegły poniedziałek 23 października, policjanci ze Świdnika zatrzymali kobietę poszukiwaną przez austriackie organy ściągania. Za 27-latką wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

– Jest to uproszczona forma ekstradycji pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, umożliwiająca aresztowanie osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa albo już skazanej za nie i wydanie jej do kraju, w którym zostanie postawiona przed sądem lub przekazana do wykonania wcześniej orzeczonej kary – tłumaczy asp. Elwira Domaradzka, rzecznik KPP w Świdniku.

Kobieta pochodzi z naszego regionu, ale na stałe mieszka w Austrii. Była poszukiwana przez tamtejszą policję za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Czego konkretnie się dopuściła, z uwagi charakter sprawy, policja nie zdradza. (w)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here