Wpadli na podwójnym gazie

Zaledwie pół godziny potrzebowali włodawscy policjanci, by udaremnić dalszą jazdę dwójce kierowców, którzy wsiedli za kółko w stanie wskazującym. Jedną z nich była 45-letnia mieszkanka Włodawy, która miała ponad promil alkoholu.

– W piątek (14 kwietnia) włodawscy policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm kierującym, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę mimo spożytego wcześniej alkoholu – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – W Kulczynie (gm. Hańsk) został zatrzymany 42-latek, który miał w organizmie ponad 0,5 promila. Niespełna pół godziny później w ręce policjantów wpadła 45-latka z Włodawy podróżująca pojazdem marki Kia Sorento. Informację, że kobieta może kierować na „podwójnym gazie”, otrzymaliśmy od innego kierującego, którego podejrzenie wzbudził sposób jazdy kobiety. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia – 45-latka miała w organizmie ponad promil alkoholu.
Zatrzymani odpowiedzą przed obliczem sądu za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet dwóch lat pozbawienia wolności. (bm)