Wręczono Nagrodę Patrona II LO

30 kwietnia uczniowie klas maturalnych w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie odebrali upragnione świadectwa.

W tym roku 52 uczniów klas trzecich ukończyło liceum i przystąpi do egzaminów maturalnych. Wyjątkową, trwale zakorzenioną w tradycji II LO, jest Nagroda Patrona Szkoły, którą otrzymuje jeden z absolwentów. Wyróżnienie przyznaje kapituła uczniowi, który zbliża się do ideałów wskazanych przez patrona, twórczo uczestniczy w życiu społecznym oraz cieszy się dobrą opinią w środowisku. W tym roku kapituła do nagrody nominowała 4 uczniów: Martynę Spyrę, Kacpra Chwaszcza, Patrycję Szurygę i Karolinę Szewczyk. Nagrodę Patrona otrzymała ostatecznie Patrycja Szuryga.

Główną nagrodą był czytnik e-booków. Od wielu już lat fundatorami Nagrody Patrona są: Marek Nowosadzki były nauczyciel historii w „Norwidzie”, a obecnie wicestarosta krasnostawski, oraz ks. dziekan Roman Skowron – proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i były katecheta liceum. Uczniowie nominowani otrzymali listy gratulacyjne, pamiątkowe grawertony oraz nagrody książkowe.

Laureatka Nagrody Patrycja Szuryga dziękując za otrzymaną nagrodę powiedziała: – Każdy z nas pracuje na własny rachunek i ma przed sobą drogę, którą wybiera podczas każdej decyzji życiowej. Jedną z takich decyzji był wybór szkoły o głębokich wartościach religijnych, patriotycznych i społecznych. Przyswajanie wiedzy w liceum jest doskonałą przepustką do dalszej drogi ku zdobyciu wymarzonego zawodu. W trakcie trzech lat spędzonych w „Norwidzie” poszerzałam swoje zainteresowania oraz pasje.

Dzięki kształceniu w „Norwidzie” mogłam nie tylko zdobyć odpowiednią wiedzę, ale także kultywować i rozwijać wartości, którymi szkoła się szczyci. Myślę, że nominacja do Nagrody Patrona Szkoły była docenieniem mojej ciężkiej pracy oraz zaangażowania w życie społeczne powiatu krasnostawskiego. Jest mi ogromnie miło oraz serdecznie dziękuje za tak wielkie wyróżnienie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here