Wreszcie otworzyli al. Tadeusza Mazowieckiego

Od soboty al. Tadeusza Mazowieckiego, czyli przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino, jest otwarta dla kierowców

Można już jeździć aleją Tadeusza Mazowieckiego, czyli przedłużeniem ulicy Bohaterów Monte Cassino. To długo wyczekiwany moment zarówno przez ratusz, jak i kierowców.


Budowa al. Tadeusza Mazowieckiego to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat. Umowa z Budimexem, wykonawcą prac, opiewała na kwotę 87 milionów złotych. Roboty miały skończyć się w kwietniu, ale wykonawca nie zdążył na czas. Drogowcy opuścili plac budowy dopiero w czerwcu, potrzebna była jednak zgoda na użytkowanie jezdni. – Mamy już prawomocne pozwolenie. Od soboty, 28 lipca kierowcy mogą jeździć nowym odcinkiem – taką informację przekazał w piątek Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Nowy fragment ma ponad kilometr długości. Łączy skrzyżowania z ul. Wojciechowską oraz al. Solidarności. Dzięki temu kierowcy łatwiej dotrą np. do obwodnicy Lublina. – Nowy odcinek pozwolił nam domknąć układ drogowy od strony zachodniej. Celem jest też zmiana sposobu podróży między dzielnicami z południa na północ szczególnie po tej stronie miasta – dodaje Kieliszek.

GR