Wrobił montera w kradzież

Chciał ukraść cement z piwnicy sąsiada. Nie mógł się do niej dostać i o pomoc poprosił niczego nieświadomego montera instalacji gazowej. W zamian za przecięcie kłódki podarował mu poroże jelenia, oczywiście kradzione.

Do nietypowego zdarzenia doszło pod koniec lipca w jednym z bloków w Krasnymstawie. 65-letni mężczyzna poprosił pracowników wykonujących na klatce schodowej prace przy instalacji gazowej o pomoc w otworzeniu piwnicy. Uczynny monter, nie wiedząc, że piwnica nie należy do 65-latka, przeciął kłódkę wskazaną przez mężczyznę. – Ten, odwdzięczając się, podarował mu znajdujące się w środku piwnicy poroże jelenia. Sam zabrał z niej cement i zamknął pomieszczenie swoją kłódką – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Po pewnym czasie złodziej natknął się na prawdziwego właściciela komórki, swojego sąsiada. – Powiedział mu, że w bloku była awaria i jacyś pracownicy przecięli kłódkę do jego piwnicy. Następnie dał mu klucze do założonej przez siebie kłódki. Właściciel piwnicy po otworzeniu pomieszczenia stwierdził, że brakuje w niej kilku rzeczy, m.in. wartego kilka tys. zł poroża jelenia. O tym fakcie powiadomił policjantów – dodaje.

Kryminalni szybko odkryli, że za włamaniem stoi wspomniany 65-latek, który do złodziejskiego procederu wciągnął niewinnego montera. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. (kg)