Od września jeździmy inaczej

Z osiedla Botanik przez Czechów na Felin i w drugą stronę bez przesiadki. To trasa nowej linii numer 47 i zarazem kluczowa zmiana w nowym rozkładzie jazdy ZTM, który będzie obowiązywał od 1 września.
Wcześniej trasa 47 kończyła się na pętli na os. Choiny. Teraz z Koncertowej autobus skręci w lewo, w Zelwerowicza i Poligonową, następnie w Willową i Sławinkowską, kończąc trasę na pętli na Zbożowej. – Połączenie stanowi realizację postulatów mieszkańców os. Botanik, dotyczących uruchomienia bezpośredniego połączenia z dzielnicą Czechów – informuje ZTM. Wybrane kursy, po opiniach pracujących w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zostaną wydłużone aż do Ronda Przemysłowców.
Co siedem minut w godzinach okołopołudniowych będą kursowały trolejbusy linii 151 i 159. Większą częstotliwość w ciągu dnia będzie miała 151. W weekendy pojedziemy nią co 10, a w niedziele co 15 minut.

Rzadziej kursować będą trolejbusy nr 153 i 155 – w tygodniu co 20 minut, a w weekendy i święta co pół godziny. Krótsze przerwy dotyczą również linii autobusowych jeżdżących przez Śródmieście tzn. 10, 26, 31, 39, 57. W dni powszednie będą kursowały z 15-minutowymi odstępami, w sobotę będzie to 20 minut, w niedzielę 30.
Otwarta w wakacje linia 35, łącząca Lublin i Świdnik, pozostanie bez zmian. Z Lublina pojedziemy co dwie godziny między 10 a 16, a ze Świdnika od 11 do 17, wyjąwszy kursy w dni powszednie o godz. 8 z obu miast. Codziennie jeździły będą autobusy z numerem 38 (Węglin-Zemborzyce-Abramowice) i „linia szkolna” nr 54, kursująca z Szerokiego na Gęsią. Międzymiastowa „55” w godz. 7-8 i 14-18 kursować będzie co dziewięć minut, w soboty co 20 minut, a w niedzielę i święta co pół godziny. BCH