Wrześniowe wycieczki z WeRwĄ

Początek roku szkolnego i jesieni wcale nie musi być przygnębiający. W ramach przedłużenia lata zapraszamy do skorzystania z oferty atrakcyjnych i niedrogich, zagranicznych wypraw. W programie m.in. wycieczka do „białoruskiego Disneylandu”.

W dniach 1-2 września odbędzie się wyjazd do Brześcia i Puszczy Białowieskiej na Białorusi. W Brześciu turyści zobaczą słynną twierdzę, muzeum Starożytne Berestie, czyli słowiańskie miasto, którego istnienie datowane jest na XI-XIII wiek, a także jedyne na Białorusi muzeum transportu kolejowego, dworzec kolejowy oraz kompleks pałacowo-parkowy rodu Niemcewiczów. W porze obiadowej spróbują tradycyjnych dań białoruskich, a po zakwaterowaniu się w hotelu będą mieć czas na spacery po brzeskim deptaku, gdzie około godz. 22 miejscowy latarnik przy dźwiękach piosenki Louisa Armstrona „What a wonderfull world” zapala latarnie gazowe, po których włącza się uliczne oświetlenie. Wygląda to magicznie.

Drugi dzień to wyprawa do Puszczy Białowieskiej. Po drodze wycieczka zatrzyma się przy kościele w Czarnawczycach i Białej Wieży w Kamieńcu, a następnie turyści udadzą się na spacer po jednym z lasów pierwotnych w Europie do Muzeum Tradycji Ludowych, gdzie do chleba ze słoniną i ogórkiem będą degustować samogon. W programie też zwiedzanie zagrody ze zwierzętami i woliery z ptakami oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, a także „białoruski Disneyland”, czyli siedziba Dziadka Mroza i Śnieguroczki, którą w ciągu kilku lat odwiedzili goście z 70 krajów. Ostatnim punktem programu będą zakupy w Brześciu, a po nich powrót do Chełma. Koszt wycieczki wynosi 370 zł.

Tydzień później (8-10 września) Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na wycieczkę do Kijowa z opcją pobytu w Czarnobylu. W programie m.in. zwiedzanie Meżyhirii, czyli byłej rezydencji prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza. Koszt wycieczki to 580 zł (w przypadku wyjazdu w drugim dniu do Czarnobyla – 530 zł i około 90 dolarów).

W cenach wycieczek zawarty jest transport, noclegi, wyżywienie, przewodnik, pilot, wstępy do zwiedzanych obiektów i ubezpieczenie. Więcej informacji o wyprawach można uzyskać pod numerem telefonu 502 342 117 lub na Facebooku (wystarczy wpisać „Chełmski Klub Podróżników”). Liczba miejsc jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat. Zapisy i wpłaty przyjmuje sklep „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie w godz. 10-17. Wpłat można także dokonywać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, adres i koniecznie kontaktowy nr telefonu. (opr. pc)