Wrzuć miedziaka dla dzieciaka

Co roku efektem akcji jest blisko 200 kg „złota” i kolonie oraz szkolne wyprawki dla kilkudziesięciu dzieciaków

Rusza kolejna edycja akcji „Gorączka złota” prowadzonej od lat przez Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik. Przez kilka miesięcy, w różnych instytucjach w Świdniku i powiecie świdnickim, będą stały skarbonki, do których można wrzucać groszówki na sfinansowanie wakacji i szkolnych wyprawek dla dzieci z niezamożnych rodzin i domów dziecka.


Świdniccy krwiodawcy pomagają potrzebującym już od 46 lat. Przede wszystkim organizując akcje oddawania krwi, której zebrali już 19 500 litrów ratując życie setkom, jeśli nie tysiącom osób. Od sześciu lat Klub prowadzi również akcję „Gorączka złota”, która polega na zbieraniu 1,2 i 5 groszowych monet, na sfinansowanie wakacji i wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin ubogich i domów dziecka.

– Wciąż nie wszystkie rodziny stać, by ich dzieci mogły podczas wakacji wyjechać na kolonie czy obozy. Nie w każdym domu wystarcza również na kupienie nowego, szkolnego plecaka, kompletu zeszytów czy przyborów szkolnych. Dzięki „Gorączce złota” uda się wspomóc choć część rodzin i dzieci z naszego powiatu znajdujących się w takiej sytuacji – tłumaczy Andrzej Słotwiński, prezes Klubu.

Skarbonki akcji znajdują się w Urzędzie Miasta Świdnik, Starostwie Powiatowym w Świdniku, we wszystkich szkołach w mieście, ale też i w placówkach w Trawnikach, Piaskach oraz w Urzędzie Gminy Mełgiew. Akcja potrwa do połowy czerwca 2020 roku.

Dotychczas we wszystkich edycjach zebrano ponad 1200 kg „złota”, co przełożyło się na kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here