Wschód zarasta

Żywopłot zasłaniał widoczność kierowcom, ale jak zapewniają urzędnicy, już został przycięty

Świdniccy kierowcy z os. Wschód skarżą się na żywopłot, który ogranicza widoczność na wyjeździe z ul. Witosa w ul. gen. Maczka. Inni mieszkańcy osiedla zwracają uwagę na konieczność poprzycinania niektórych koron drzew, które przysłaniają latarnie. W ich imieniu o pilne interwencje prosi radny Marcin Magier. W przypadku żywopłotu sprawa już została załatwiona.


– Porównując „Wschód” z innymi częściami Świdnika czasem trudno oprzeć się wrażeniu, że nasze osiedle jest zaniedbane. I chodzi przeważnie o drobne sprawy, które są na tyle uciążliwe, że utrudniają nam życie. Najlepszy przykład to wyjazd z ul. Witosa w stronę ul. Maczka. Rosnący tu żywopłot znacznie ogranicza widoczność na skrzyżowaniu. Patrząc w lewo nie widać czy nie nadjeżdża samochód albo rower. Fatalnie wygląda też tamtejszy chodnik, który całkiem zarósł trawą – podnosi jeden z mieszkańców.

O podjęcie interwencji w tej sprawie do Ratusza zwrócił się ostatnio radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza). Mieszkańcy os. Wschód zwrócili uwagę radnego również na inny, podobny problem.

– Otrzymałem sygnał od mieszkańców os. Wschód w sprawie konieczności dokonania prac pielęgnacyjnych poprzez przycięcie gałęzi zasłaniających latarnie drogowe na osiedlu Wschód. Problem szczególnie widoczny jest w pobliżu sklepu „Ziarenko”, ale występuje również w innych lokalizacjach. Ten rejon miasta od dawna ma problem z deficytem oświetlenia, a gęsta roślinność dodatkowo ogranicza rozprzestrzenianie się światła z i tak nielicznych jego źródeł. W związku z powyższym zwróciłem się z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli oraz przycięcie gałęzi w miejscach zasłaniających elementy latarni – mówi radny.

Odpisując M. Magierowi, Ratusz poinformował, że żywopłot we wskazanym przez niego miejscu został przycięty 4 lipca, zgodnie z harmonogramem Pegimeku. Jeśli zaś chodzi o latarnię nie znajduje się ona na terenie miejskim, a należącym do Wspólnoty Mieszkaniowej Kosynierów 6a.

– (…) Należy zauważyć, że większość latarni na przedmiotowym osiedlu usytuowana jest na nieruchomościach administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Świdniku, z wyjątkiem pasów drogowych dróg gminnych, na których na bieżąco przycinane są gałęzie drzew ograniczające światło latarni. Informuję jednocześnie, że przekażemy Pański wniosek Zarządcy nieruchomości – przekazało miasto.  (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here