Wskoczy na miejsce Banaszka

Na zwycięstwie Jakuba Banaszka w drugiej turze wyborów samorządowych skorzysta… Agnieszka Ostrowska. Dzięki temu, że Banaszek zostanie prezydentem, ona „wskoczy” na jego miejsce do rady miasta.

Spośród wszystkich kandydatów w wyborach do rady miasta Chełm najwięcej głosów dostał Jakub Banaszek. Głosowało na niego blisko 1500 wyborców. Ten wynik sprawił, że Prawo i Sprawiedliwość w okręgu nr 2 wywalczyło jeszcze jeden mandat. Zdobył go wieloletni radny, Mirosław Czech.

Banaszek zwolni jednak miejsce w nowej radzie miasta, ponieważ w drugiej turze wygrał wybory na prezydenta Chełma. Trzeci wynik w „Dwójce” na liście PiS do rady miasta uzyskała Agnieszka Ostrowska. Poparło ją 181 wyborców. Ona sama po raz pierwszy zasiądzie w radzie miasta. Ślubowanie najprawdopodobniej złoży dopiero na drugim posiedzeniu.

– Przyjmę mandat, na początku jako nowa radna chciałabym zająć się pilnymi potrzebami rejonu, z którego kandydowałam. Priorytetem będzie rozwiązanie problemu ul. Metalowej, gdzie ruch jest coraz większy. Kolejne to chodnik, oświetlenie i nowa nawierzchnia na ul. Piwnej, a także chodnik na ul. Majdan.

Trzeba również pochylić się nad targowiskiem na os. Zachód, gdzie nic się nie dzieje. Pracy będzie bardzo dużo, chciałabym jak najlepiej wypełnić powierzoną funkcję – mówi Agnieszka Ostrowska. (s)