Wsparcie od władz

Marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski uważa, że Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych wydarzeń, jakie czeka nas w najbliższym czasie, dlatego warto zaangażować w nie siły i środki.
Urząd Marszałkowski sfinansuje zakup 8 tysięcy koszulek z logo ŚDM i znakiem województwa lubelskiego, które trafią do uczestników spotkań, w tym do około 3 tysięcy gości zza granicy.
Wsparcie samorządu pozwoli też na zakup ponad 20 tysięcy butelek wody dla uczestników spotkania „Arena Młodych” i sfinansowanie przejazdu pociągami młodzieży. Marszałek dofinansuje także koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który wystąpi w piątek 22 lipca na Placu Zamkowym w Lublinie, prezentując folklor kilkunastu regionów kraju.
– Jestem przekonany, że w naszym pokoleniu drugiego takiego wydarzenia jak Światowe Dni Młodzieży w archidiecezji lubelskiej nie będzie. To budujące, jak wielu włącza się w to dzieło – powiedział ks. Mirosław Ładniak.
Dni w diecezji rozpoczną się 20 lipca. Młodzi z całego świata spędzą kilka dni w parafiach, będą zakwaterowani w domach polskich rodzin. Potem wyjadą na centralne obchody ŚDM, które z udziałem papieża Franciszka odbędą się od 26 do 31 lipca w Krakowie.
W archidiecezji lubelskiej spodziewani są goście m.in. z Belgii, Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy, USA, Brazylii, Filipin, Kuby, Słowenii, Papui-Nowej Gwinei. MG