Wspólne sprawy

Chcemy łączyć ludzi I tworzyć pole do współpracy – przekonuje Jakub Osina

Przedstawiciele stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa i lubelskich struktur Nowoczesnej łączą siły. W ubiegłą środę, 31 stycznia, odbyła się konferencja prasowa, podczas której obie organizacje podpisały porozumienie o współpracy podczas jesiennych wyborów samorządowych.


To już drugie tego rodzaju porozumienie. W grudniu ubiegłego roku ŚWS dogadało się ze stowarzyszeniem Świdnicka Inicjatywa Samorządowa, które w poprzednich wyborach także wystawiało swoich kandydatów w Świdniku. Na mocy podpisanych umów, kandydaci dotąd konkurencyjnego stowarzyszenia oraz członkowie i sympatycy Nowoczesnej będą startowali w wyborach w Świdniku i w powiecie świdnickim ze wspólnych list pod szyldem ŚWS.
– Podpisanie kolejnego już porozumienia jest realizacją naszej obietnicy, którą złożyliśmy mieszkańcom Świdnika, obietnicy, że będziemy jako Świdnik Wspólna Sprawa łączyć ludzi i tworzyć pole do współpracy na rzecz szybszego rozwoju lotniczego miasta. Wcześniej udało się porozumieć ze środowiskiem samorządowców skupionych w Społecznej Inicjatywie Samorządowej, dziś jest to partia Nowoczesna, a w najbliższych dniach ogłosimy kolejne porozumienia. W ślad za tym zaproponujemy program i propozycje dla mieszkańców miasta i powiatu. Jako środowisko ŚWS mamy ogromne doświadczenie i bardzo dobre pomysły na przyszłość naszego miasta, stąd – jak oceniam – rozmowy o współpracy z kolejnymi środowiskami idą w bardzo dobrym kierunku. Pokazujemy w praktyce, jak łączyć ludzi wokół wizji rozwoju miasta – mówi Jakub Osina z ŚWS.
Umowę o współpracy ze strony ŚWS podpisali J. Osina i Krzysztof Kruczek; ze strony Nowoczesnej – Maja Zaborowska i Paweł Kurek.
ŚWS zapowiada, że na tego rodzaju porozumień będzie więcej. Jak tłumaczą, dążą do stworzenia wielkiego prodemokratycznego bloku, który w wyborach samorządowych skutecznie stanie w szranki z rządzącym miastem komitetem Rodzina i Prawo. Do współpracy zapraszają wszystkie partie, stowarzyszenia, związki zawodowe i osoby niezwiązane z żadnymi organizacjami, którym bliskie są takie wartości, jak praworządność, demokracja i samorządność.
– Tylko w ten sposób możemy sprawić, by pogrążony w stagnacji Świdnik zaczął się rozwijać – mówią przedstawiciele ŚWS. (w)