Wspólny apel o szczepienie się

Kraśniczyn był gospodarzem kolejnego konwentu, w którym udział wzięli starosta krasnostawski, burmistrz Krasnegostawu oraz wójtowie gmin z terenu powiatu. Samorządowcy solidarnie podpisali się z apelem do mieszkańców o szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Poniedziałkowe spotkanie, które odbywało się w Domu Kultury w Kraśniczynie, poprowadzili: Andrzej Leńczuk – starosta krasnostawski i Monika Grzesiuk – wójt gminy Kraśniczyn. Gościem honorowym konwentu był Michał Mulawa – wicemarszałek województwa lubelskiego. Po przywitaniu zebranych głos zabrał wicemarszałek Mulawa, który przedstawił założenia projektu strategii rozwoju województwa lubelskiego na lata 2014-2020 (z perspektywą do 2030 r.).

Następny punkt poświęcony był programowi „Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027”. – Omówione zostały główne założenia programu i możliwości finansowania dla samorządów w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej – informuje Joanna Mączka ze starostwa powiatowego w Krasnymstawie.

Kto wie, czy jednak nie najważniejszym elementem konwentu było omówienie aktualnej sytuacji epidemiologicznej oraz funkcjonowania opieki zdrowotnej na terenie powiatu krasnostawskiego. W efekcie uczestnicy spotkania podpisali się pod wspólnym apelem do mieszkańców powiatu o szczepienia przeciwko Sars cov 2.

– W związku z rozwojem czwartej fali pandemii oraz rosnącą liczną zakażeń wirusem, mając na uwadze niski poziom zaszczepienia, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu, uczestnicy konwentu zwracają się z apelem o odpowiedzialną postawę i przyspieszenie szczepień przeciwko Covid 19, dla dobra i bezpieczeństwa naszych bliskich – czytamy w apelu podpisanym przez starostę Andrzeja Leńczuka.

Samorządowcy przekonują, że sytuacja jest poważna. – Jak widzimy koronawirus nie ustępuje i w dalszym ciągu jesteśmy narażeni na jego złowrogie działanie. Nie bagatelizujmy zaleceń władz i służb sanitarnych. Pamiętajmy o zasadzie DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka oraz o osobach starszych, których często trzeba udzielić pomocy – czytamy w apelu. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here