Wspomnienie o patronce

Jeszcze przez dwa tygodnie w galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Niepodległości 13. W Świdniku można oglądać wystawę, na którą składają się m.in. fotografie, kopie dokumentów i rękopisów Anny Kamieńskiej

Jeszcze przez dwa tygodnie w galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku można oglądać wystawę „Powroty. Anna Kamieńska 1920-1986”. Jej wernisaż odbył się w minionym tygodniu i zainaugurował XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2022 r.

Wernisaż odbył się 10 maja, dokładnie w dniu 36. rocznicy śmierci Anny Kamieńskiej, poetki, pisarki, tłumaczki, autorki książek dla dzieci i młodzieży, blisko związanej ze Świdnikiem.

O tych związkach wspominała obecna na wydarzeniu siostra patronki świdnickiej biblioteki, świdniczanka Maria Wołoszyńska, a twórczość poetki przybliżyła zebranym, kurator wystawy, dr Anna Marcińczak z Muzeum Józefa Czechowicza.

Wystawę, na którą składają się m.in. fotografie, kopie dokumentów i rękopisów można oglądać do końca maja br. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku przy ul. Niepodległości 13. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here