Wspomóżmy Amelkę

Amelka potrzebuje naszej pomocy

Amelka skończyła właśnie pięć miesięcy. Niemal cały ten czas spędziła w szpitalu. Powód? Naczyniakowatość jelit. Aby w miarę normalnie funkcjonować, potrzebuje specjalistycznego leczenia, a to wiąże się z kosztami…


– Historia choroby Amelii zaczęła się na oddziale patologii noworodków. Przebywaliśmy tam z podejrzeniem alergii na mleko. Ciągle wprowadzano jej inne mieszanki mleczne. Pewnego dnia, niespodziewanie, Amelia dostała krwotoku. Po spadku hemoglobiny we krwi lekarze podjęli decyzję o operacji. Podczas niej wykryto u córeczki naczyniaka. Lekarze zrezygnowali wówczas z dalszej operacji. Była zbyt ryzykowna, bo całe jelita były obrośnięte naczyniakiem – opowiada Emilia Wrońska, mama Amelki.
Przez naczyniaka u dziewczynki ciągle dochodzi do krwawień z układu pokarmowego. Amelka cierpi również na zaburzenia odżywiania – jej organizm przestaje tolerować leki, podawane żelazo, witaminy i składniki odżywcze. Od ponad tygodnia dziewczynka przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Szpitalne sale to – jak dotąd – jedyny świat, który zna. W rodzinnym domu była tylko po narodzinach i to tylko przez około dwa tygodnie.
Dzięki lekarstwom na razie udało się opanować krwawienia. Jeśli lekarzom w Warszawie nie uda się pomóc Amelce, jej mama będzie starać się o pomoc w jednej z klinik w Niemczech, a to będzie wiązać się z kosztami.
– Bez względu na to, czy Amelce uda się pomów w Warszawie, czy w Niemczech, już dziś wiadomo, że będziemy musieli kupować jej leki, sterylne rzeczy do opatrunków itp; jeździć na wizyty i kontrole do specjalistów. To duże koszty, stąd pomysł na zbiórkę – tłumaczy pani Emilia i dodaje, że córkę i 2,5-letniego syna wychowuje samotnie.
Pomóc dziewczynce w walce o zdrowie może każdy z nas. Można to zrobić, wpłacając dowolną kwotę przez stronę zrzutka.pl/yw26am. Pomóc można także w inny sposób. Z myślą o Amelce, w niedzielę 15 kwietnia, w Zespole Szkół w Biskupicach odbędzie się impreza charytatywna. W programie m.in. licytacje i koncert zespołu Volars. Początek godz. 14.00. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here