Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów z Lublina

Znamy laureatów i wyróżnionych w ogólnopolskich konkursach plastycznych „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata” oraz „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”, organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie i Wojewódzki Ośrodek Kultury. Na oba konkursy nadesłano blisko 1300 prac! Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów z lubelskich szkół.


Konkursowe jury, w skład którego weszli artyści plastycy, zasiadający w Polskim Stowarzyszeniu Nauczycieli Plastyków: prezes Ewa Kłopotek i wiceprezes Krystyna Rakowska oraz Zbigniew Strzyżyński z Zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, miało trudny orzech do zgryzienia – nie dość, że nadesłanych prac było wiele, to i ich poziom był bardzo wysoki.

Na konkurs „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”, organizowany już po raz jedenasty, wpłynęło 670 prac z 48 szkół podstawowych z całego kraju! Jury przy ocenianiu prac brała pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność rozwiązań, samodzielność, staranność oraz wrażenie artystyczne.

Główną Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich otrzymała Klaudia Kęska z SP w Sernikach (opiekun: Grażyna Sławecka). Wśród nagrodzonych i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach nie zabrakło uczennic i uczniów ze szkół z Lublina. W kategorii klas I-III drugie miejsca zajęli: Wiktor Szymański z SP 23 (klasa 2, opiekun: Barbara Niewiadomska) i Maja Bieniek z SP 25 (klasa 1, opiekun: Beata Sionkowska), a trzecie – Kuba Swatowski z SP 45 (klasa 3, opiekun: Hanna Borawska). Wyróżnienia otrzymali: Alicja Kwaśniewska z SP 25 (klasa 1, opiekun: Beata Sionkowska) i Natalia Szacoń z SP 23 (klasa 2, opiekun: Barbara Niewiadomska).

Wśród uczniów klas IV-VIII wśród trzech nagrodzonych pierwszym miejscem laureatów znalazła się Alicja Świetlicka z SP 25 (klasa 8, opiekun: Leszek Niewiadomski). Trzecią nagrodę otrzymał Orest Padałka z SP 23 (klasa 6, opiekun: Włodzisław Tybiszewski). Wyróżnienia powędrowały m.in. do Emilii Nowoświatłowskiej z SP 21 (klasa 5, opiekun: Anna Ścisło) i Mai Grabowskiej z SP 23 (klasa 6, opiekun: Włodzisław Tybiszewski).

Na VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” nadesłano 587 prac plastycznych z 46 szkół podstawowych z całego kraju.

W kategorii klas I-III trzecie miejsce zajął Kacper Czerwiński, a wyróżnienie otrzymała Judyta Chomicz (oboje uczniowie klasy 1 w SP nr 25 opiekun: Beata Sionkowska).

W kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsce ex-aequo z Feliksem Popławskim z SP nr 1 w Wysokim Mazowieckim zajęła Patrycja Suchecka z SP 25 (klasa 8, opiekun: Leszek Niewiadomski). Drugie miejsce przypadło Gabrieli Partyckiej z SP 23 (klasa 7, opiekun: Włodzisław Tybiszewski), a trzecie Julii Zarębskiej z SP 25 (klasa 8, opiekun: Leszek Niewiadomski). Wyróżnienia otrzymał m.in. Dawid Geworgjan z SP 23 (klasa 7, opiekun: Włodzisław Tybiszewski).