Wszyscy dla Kubusia

Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i „fanty” do rozlosowania, a przede wszystkim okazja, by otworzyć serca i pomóc potrzebującemu chłopcu. Zapraszamy do parku miejskiego już w środę, 1 maja, na rodzinny festyn charytatywny pod hasłem „Wszyscy dla Kubusia”.

Majowy piknik w parku miejskim przy „Kamenie” to dla najmłodszych mieszkańców miasta niebywała gratka. Impreza, 1 maja, rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do późnego popołudnia. W programie m.in.: występy młodych artystów, pokazy tańca, gry i zabawy pod okiem animatorów, dmuchańce dla dzieci, zajęcia sportowo-rekreacyjne i wiele innych.

Głównym punktem będzie zaś bieg z przeszkodami dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (organizatorzy zapowiadają, że na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody). Nie zabraknie też słodkiego poczęstunku i licytacji oraz loterii fantowych, z których dochód zostanie w całości przekazany na rzecz Kuby, ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie.

Jesienią ubiegłego roku 12-letni Jakub uległ poważnemu wypadkowi, skutkującemu uszkodzeniem mózgu i niedowładem czterokończynowym. W trakcie niewinnej zabawy z kolegami, w komandosów, chłopiec zawisł na ogrodzeniu posesji, zaplątany w kable, i niemal się udusił. Cudem uniknął śmierci, ale do pełnego wyzdrowienia jeszcze daleka droga.

Kuba wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji, a to bez pomocy darczyńców jest niemal niemożliwe. Dlatego organizatorzy charytatywnego festynu (Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszenie Lejdis&Dżentelmen Dzieciom, przy wsparciu wiceprezydenta miasta Artura Juszczaka) liczą na szczodrość chełmian. (pc, fot. źródło: Facebook „Wszystko dla Kubusia”)