Wszyscy emeryci dostali „trzynastki”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłacanie tzw. trzynastek, będących jedną z przedwyborczych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Do klientów instytucji trafiło łącznie 9 miliardów złotych.


Ostatnia „tura” wypłat dotyczyła osób pobierających świadczenia przedemerytalne i zasiłki przedemerytalne. – Dla tych klientów terminem płatności jest 1 czerwca. To dzień wolny od pracy, dlatego trzynastki trafią do tych osób najpóźniej w piątek 31 maja. W województwie lubelskim świadczenia i zasiłki przedemerytalne pobiera około 4,9 tys. osób – relacjonowała w ubiegłym tygodniu Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Jednorazowe świadczenia pieniężne trafiły wcześniej do osób pobierających emeryturę lub rentę. – Terminy wypłat w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych to 1, 5, 6, 10, 15, 20 oraz 25 dzień miesiąca. 25 maja wypadła sobota, więc ostatnie trzynastki wpłynęły na konta emerytów i rencistów już dzień wcześniej – dodaje M. Korba.

ZUS przypomina, że do jednorazowego świadczenia pieniężnego mają prawo osoby, które na 30 kwietnia 2019 r. miały prawo do wypłaty m.in. emerytury, renty, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego.

Opracował GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here