Wulgarne napisy przy kościołach

Jeszcze przed protestem kobiet na terenie dwóch krasnostawskich kościołów ujawniono wulgarne napisy, uderzające nie tylko w partię rządzącą, ale i w księży.

27 października w godzinach popołudniowych policja otrzymała zgłoszenie, że na chodniku przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie pojawiły się wulgarne napisy. Jeden z nich brzmiał „J**** kler”, drugi „W**********ć”. Obok ktoś napisał „Środa, 18.00”, nawiązując do terminu rozpoczęcia krasnostawskiego protestu kobiet, niezadowolonych z planowanego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. – Następnego dnia, w godzinach porannych, policjanci podczas patrolowania ulic miasta ujawnili kolejne niecenzuralne hasła – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Tym razem napisy pojawiły się na terenie kościoła pw. Św. Franciszka Ksawerego. Jeden znajdował się na murze katedry i brzmiał „Jesteście winni”. Dwa kolejne namalowano na kostce brukowej: „Aborcja bez granic” i „J**** PiS”. Przy obu kościołach pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zrobiła zdjęcia. Materiały trafią do prokuratury w Lublinie i dopiero ona uzna, czy autorzy haseł będą ścigani. – Mogą odpowiadać za zniszczenie mienia – mówi Babicz.

Sam protest kobiet miał spokojny i pokojowy charakter. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here