Wybierz rodzinę i pomóż jej

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolska akcja, w której darczyńcy pomagają rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Jej liderem w Chełmie i okolicy jest Bożena Szukało, która zwróciła się ostatnio do „Nowego Tygodnia” z prośbą o publikację na temat akcji. Zależy jej, aby pomoc trafiła do jak największego grona potrzebujących. Finał „Szlachetnej paczki” coraz bliżej, a w Chełmie brakuje darczyńców.

W tegorocznej edycji „Szlachetnej Paczki” w Chełmie działa siedemnastu wolontariuszy, którzy odwiedzili 55 rodzin. Do projektu zakwalifikowano 46 rodzin, które otrzymają pomoc. Połowa z tych rodzin już została wybrana przez darczyńców. Odbywa się to za pośrednictwem strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl. Zamieszczony jest tam opis rodzin i można wybrać tę, której chce się pomóc. Do przygotowania paczki można zaprosić znajomych, rodzinę, współpracowników, bo razem łatwiej jest stworzyć wyjątkowe prezenty.
– Brakuje nam jeszcze dwudziestu darczyńców – mówi Szukało. – Dotychczasowi darczyńcy pochodzą nie tylko z Chełma i powiatu chełmskiego, ale z województwa lubelskiego, mazowieckiego, a nawet z Anglii. Chodzi o to, aby mądra pomoc dotarła do potrzebujących rodzin, które znalazły się w niezawinionej biedzie. Przekazując rodzinie paczkę, pokazujemy jej, że nie jest sama ze swoimi problemami. Paczka ma być impulsem do zmiany w życiu rodziny, a pomoc przygotowana tak, aby dała trwały efekt. (mo)