Wybiorą patrona stadionu w Izbicy

Zarząd Ruchu zaprasza do głosowania w wyborach patrona, którego imię przyjmie stadion w Izbicy. Kandydaci to Tadeusz Rysak i Adam Suszek.


Kapituła nominowała dwóch kandydatów, spośród których zostanie wybrany nowy patron stadionu w Izbicy. W głosowaniu, które potrwa do końca marca 2021 r., będą mogli wziąć udział wszyscy sympatycy Ruchu Izbica oraz mieszkańcy gminy Izbica. Głosować można internetowo na portalu społecznościowym facebook.pl pod stosownym postem oraz w punktach stacjonarnych znajdujących się: w budynku klubowym GKS Ruch, w sklepie „Groszek” w Izbicy, w sklepie „u Henryka Rzeźnika” oraz Agencji Ubezpieczeniowej Konrad Bojarski w Izbicy, zakreślając na kartce imię i nazwisko swojego kandydata. Uroczystość nadania imienia stadionowi w Izbicy odbędzie się w lipcu 2021 r.

Przedstawiamy sylwetki nominowanych sportowców: Tadeusz Rysak (ur. 1936-) – napastnik, lewoskrzydłowy, wychowanek Ruchu, już w VI klasie szkoły podstawowej grał w drużynie seniorów. Po ukończeniu podstawówki wyjechał do Łodzi, gdzie grał w drużynie juniorów i drugiej drużynie ŁKS. Zaliczył także debiut w barwach pierwszej drużyny ŁKS Łódź. W Łodzi zdobył mistrzostwo Polski juniorów, będąc jednym z lepszych zawodników tych rozgrywek. W 1954 roku został piłkarzem Avii Świdnik jednocześnie trenując Trawenę Trawniki. Następnie występował w Techniku Zamość. W 1959 roku wrócił do Avii i jednocześnie do trenowania drużyny z Trawnik. Do Ruchu Izbica wrócił w 1962 r. zostając grającym szkoleniowcem drużyny. Wprowadził Ruch do III ligi. W 1965 roku zostal grającym trenerem Tomasovii. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w latach 1970-1973 trenował Ruch Izbica, a następnie Hetman Zamość i Unię Hrubieszów. Jest absolwentem Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od 1991 roku szefem wydziału wyszkolenia ZOZPN. Podczas Jubileuszu 90-lecia Ruchu odznaczony medalem oraz Tytułem Honorowego Członka GKS Ruch Izbica, a podczas gali 40-lecia CHOZPN otrzymał medal 90-lecia LZPN.

Drugi z kandydatów na patrona stadionu to Adam Suszek (1944-1984), bramkarz, wychowanek Ruchu, 23-krotny reprezentant Polski juniorów, w której debiutował w wieku 17 lat. Najlepszy bramkarz w historii klubu z Izbicy. Wraz z kolegami z Ruchu wywalczył awans do III ligi. Barw Ruchu bronił do 1963 roku. W 1963 roku miał ofertę z Motoru Lublin, jednak na krótko przeniósł się do Hetmana Zamość. Następnie grał w drużynie Czarnych Radom. W latach 1965-1966 był bramkarzem III-ligowego Stara Starachowice. Od 1967 do 1980 roku występował w Motorze Lublin, był współautorem awansu do II, a następnie do I ligi. W 1980 roku po wywalczeniu z drużyną Motoru Lublin awansu do I ligi został uroczyście pożegnany podczas inauguracyjnego meczu w I lidze w obecności 20 tysięcy kibiców. Był to historyczny pierwszy awans do I ligi klubu z Lublina. Motor wyprzedził wówczas drugi zespół aż o 10 punktów odnosząc 20 zwycięstw, 8 remisów i 2 porażki. Po zakończeniu kariery Adam Suszek został w Motorze Lublin na stanowisku kierownika drużyny. W reprezentacji Polski juniorów występował między innymi z Włodzimierzem Lubańskim. Zmarł w 1984 roku. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here