Wybory sołtysów

W środę (27 lutego) we wszystkich miejscowościach gminy Chełm przeprowadzone zostaną wybory sołtysów. Po raz pierwszy liderzy wiejskich społeczności zostaną wybrani na dłuższą, bo pięcioletnią kadencję.

Sołtysi oraz rady sołeckie wybrani zostaną podczas zebrań wiejskich. Te, zgodnie z harmonogramem, odbędą się tego samego dnia w 40 miejscowościach gminy: o godz. 17 w Depułtyczach Królewskich (u sołtysa), w Depułtyczach Królewskich-Kolonii (w świetlicy), w Henrysinie (w Szkole Podstawowej w Stołpiu); o godz. 18 w Horodyszczu (w świetlicy), o godz. 15:30 w Horodyszczu-Kolonii (w świetlicy w Horodyszczu); o godz. 17 w Janowie (w świetlicy); o godz. 15:30 w Józefinie (świetlica w Nowosiółkach), Kozie Gotówce (w świetlicy); o godz. 15 w Krzywicach (remiza OSP); o godz. 15:30 w Ludwinowie (u sołtysa); o godz. 15:30 w Nowych Depułtyczach (świetlica, Stare Depułtycze 10), Nowinach (Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm w Okszowie); o godz. 18 w Nowosiółkach (świetlica), o godz. 17 w Nowosiółkach-Kolonii (SP w Stołpiu); o godz. 15:30 w Ochoży-Kolonii (świetlica w Stawie); o godz. 17:30 w Okszowie (CBiK); o godz. 17 w Parypsach (świetlica); o godz. 16 w Podgórzu (plebania parafii pw. Chrystusa Pana Zbawiciela); o godz. 17 w Pokrówce (świetlica), Pokrówce-Bazylany (Urząd Gminy Chełm), w Rożdżałowie (świetlica); o godz. 15:30 w Rudce (świetlica w Zawadówce); o godz. 18 w Srebrzyszczu (świetlica); o godz. 17 w Stańkowie (Szkoła Podstawowa w Okszowie, oddział „zerówki”); o godz. 18 w Starych Depułtyczach (OSP), Stawie (świetlica), Stołpiu (SP w Stołpiu); o godz. 17 w Strupinie Dużym (SP w Strupinie Dużym), Strupinie Łanowym (SP w Strupinie Dużym), Strupinie Małym (świetlica); o godz. 15:30 w Tytusinie (SP w Stołpiu); o godz. 17 w Uhrze (Szkoła Podstawowa w Uhrze), Weremowicach (OSP), Wojniakach (u sołtysa); o godz. 15:30 w Wólce Czułczyckiej (świetlica); o godz. 18 w Zagrodzie (świetlica), Zarzeczu (remiza OSP), Zawadówce (świetlica), Żółtańcach (świetlica) oraz o godz. 15:30 w Żółtańcach-Kolonii (Szkoła Podstawowa w Żółtańcach).

Sołtys i rada sołecka są jednostkami pomocniczymi gminy. Wybierać ich może każdy stały i pełnoletni mieszkaniec sołectwa, uprawniony do głosowania, ujęty w stałym, gminnym rejestrze wyborców. Dla prawomocności uchwał zebrania wiejskiego niezbędna jest obecność co najmniej 20 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa. W przypadku niższej frekwencji w którejkolwiek z miejscowości zebranie odbędzie się w drugim terminie, tj. tego samego dnia, pół godziny później, bez względu na liczbę obecnych na zebraniu. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here