Wybrali najpiękniejsze kadry

Już po raz trzeci Powiat Świdnicki i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku zaprosiły mieszkańców do udziału w konkursie fotograficzno-filmowym „Powiat świdnicki w kadrze”. W ubiegłym tygodniu autorom najlepszych prac wręczono nagrody.


W kategorii fotograficznej pierwsze miejsce zajął Grzegorz Król za zestaw trzech zdjęć wykonanych z lotu ptaka w Siostrzytowie i Nowinach. Drugie miejsce jury przyznało Ireneuszowi Wnukowi, który również na konkurs zgłosił trzy zdjęcia, a trzecie Olenie Hanuli za zdjęcie zatytułowane „Lato, lato”. Wyróżnienia otrzymali: Andrii Danyliuk za zdjęcie pt. „Relaksacja”, Andrii Melnyk za zestaw 3 zdjęć, Anita Wojciechowska za zdjęcie pt. „Ruiny Zboru Kalwińskiego”, Katarzyna Michałek za zdjęcie pt. „Betonowe lasy”, Piotr Pitucha za zdjęcie „Amazonia nad Giełczewką” oraz Wojciech Grabowski za zdjęcie pt. „Ponad polami”.

W części filmowej konkursu nagrodzono Wojciecha Grabowskiego za „Powiat w kadrze” oraz Łukasza Boreczka za „Uroki Powiatu Świdnickiego”. Rozstrzygnięcie konkursu, połączone z wernisażem prac, odbyło się 5 października w świdnickiej bibliotece. Autorzy najlepszych zdjęć i filmów otrzymali nagrody – karty upominkowe do wskazanego przez organizatora sklepu o wartości (od 200 do 600 zł) i dyplomy. Pokonkursową wystawę można oglądać do 19 października w galerii biblioteki. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here