Wybuchowe znalezisko

Mieszkaniec gminy Kraśniczyn w rozpadającej się drodze odkrył elementy pocisku moździerzowego i kilkanaście sztuk amunicji.

1 czerwca w godzinach porannych dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu i amunicji na terenie miejscowości Olszanka. Na miejsce od razu skierował patrol policji.

– Jak się okazało, 70-letni mężczyzna na drodze gruntowej znalazł dwa skorodowane elementy pocisku moździerzowego oraz kilkanaście sztuk amunicji karabinowej. Zostały odnalezione w koleinie, którą wydrążyła woda. Mundurowi zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Policjanci podkreślają wzorcowe zachowanie 70-latka. Mężczyzna nie próbował sam wydobyć z ziemi niebezpiecznych przedmiotów, a o sprawie natychmiast powiadomił odpowiednie służby.

– Niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Niewłaściwe obchodzenie się z nimi grozi nawet utratą życia. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy pod żadnym pozorem nie przemieszczać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką policji – mówi Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here