Wybudują komisariat przy Orzechowej

To pewne. Do Rejowca Fabrycznego powróci komisariat policji. Miejsce już jest, wykonawca projektu został wybrany, a do końca roku ma być złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Samorząd dołoży do inwestycji.

Od dłuższego czasu mówi się, że powrócą zlikwidowane przed laty posterunki i komisariaty. Pierwszy taki na terenie powiatu chełmskiego pojawi się w Rejowcu Fabrycznym. Miasto przekazało policji nieodpłatnie działkę przy ul. Orzechowej, a komenda wojewódzka ogłosiła przetarg na wykonanie projektu siedziby komisariatu. Spośród sześciu złożonych ofert wybrano propozycję krakowskiej firmy Instal-Tech. Przeważyła oczywiście cena – wykonawca zobowiązał się opracować projekt za 113 tys. zł, a do końca roku złożyć wniosek o pozwolenie na budowę (firma z Warszawy zaproponowała najwyższą cenę 301 tys. zł). Miasto ma partycypować w kosztach.

Procedura została już uruchomiona. Według wytycznych projektu, na działce o pow. prawie 3000 mkw. ma stanąć piętrowy budynek administracyjno-biurowy o pow. 500 mkw. z parkingiem na 26 miejsc (w tym 1 dla niepełnosprawnych). W siedzibie komisariatu zaplanowano budowę pokoju przesłuchań z funkcją okazań i tzw. pokoju niebieskiego, pomieszczenia biurowe, pokój socjalny, pomieszczenia dyżurnego, szatnie i łazienki. Oprócz tego przewiduje się budowę budynku gospodarczo-garażowego z 3 boksami dla 5 samochodów, kotłownią, zapleczem technicznym, agregatornią i magazynami.
Jak zapowiada nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, planowany termin budowy to najwcześniej jesień 2017 r. (pc)