Nie wyburzają. Chcą sprzedać

Miasto wystawiło na sprzedaż budynek byłego dworca kolejowego w Rejowcu Fabrycznym. To nie pierwsza próba sprzedaży, ale tym razem jest ponoć potencjalny kupiec.

Nieużytkowany od kilku lat dworzec kolejowy w Rejowcu Fabrycznym był kiepską wizytówką miasta. Wystawiany wielokrotnie na sprzedaż, nie znajdował nabywcy ani nawet dzierżawcy. Rok temu urzędnicy zorganizowali spotkanie z mieszkańcami, aby wspólnie podjąć decyzję w sprawie dworca. Większość opowiedziała się za tym, aby budynek wyburzyć. Miasto zamierzało zrealizować postulat mieszkańców, ale w ramach unijnego programu rewitalizacji miast. Projekt przewiduje m.in. przebudowę pobliskiego parkingu. W międzyczasie nieoczekiwanie do urzędników zgłosił się miejscowy przedsiębiorca zainteresowany kupnem dawnego dworca.
– Nic lepszego nie mogło się wydarzyć – cieszy się Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego. – Potencjalny kupiec ma konkretne plany na wykorzystanie budynku byłego dworca.

Burmistrz nie chce zdradzać szczegółów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że zainteresowany kupnem dworca przedsiębiorca zajmuje się galanterią dziewiarską i chce rozszerzyć swoją działalność. Potrzebny jest mu do tego nowy lokal, a budynek dworca doskonale się nadaje się pod tego typu nieuciążliwe usługi. Przedsiębiorca planuje ponoć odnowić budynek i zatrudnić dodatkowych pracowników.
– Gdyby budynek dawnego dworca udało się sprzedać, nadal aktualny byłby projekt, o którego współfinansowanie się staramy – mówi burmistrz Bodys. – Chcielibyśmy, aby estetyka terenu kolejowego sukcesywnie się poprawiała. Współpracujemy w tej kwestii z PKP PLK, które planuje przebudowę wejścia do tunelu od strony placu. Trwają prace projektowe tego przedsięwzięcia. W najbliższym czasie przystępujemy też do remontu chodnika przy ul. Kolejowej.
Cena wywoławcza budynku byłego dworca w Rejowcu Fabryczny to ponad 114 tys. zł. Wadium – 6 tys. zł – należy wpłacać do 26 sierpnia. Przetarg zaplanowano na 29 sierpnia. (mo)